Hakkımızda


 

Seçil ve Mete çiftinin gezgin yönü olarak karşınızda yer alıyor. ”Ne gezdiniz be” lafını çok sık duymanın verdiği teşvik ile harekete geçip gezi deneyimlerimizi paylaşmayı seçtik. Biz evliyiz ve Çanakkale’deyiz. Türkiye’nin en batısından tüm yurda, dünyaya doğru yol kat edeceğiz.  

 

 

Tüm yaz boyunca gezme motivasyonumuzu diri tutan şarkımızdan alıntı yapıyoruz:

Let’s get down, let’s get down to business (Aşağı inelim, işimize bakalım.) Tiesto’ya selamlar.

Sirtaki kursunda tanıştıktan sonra yine bir gezide yakınlaştık (Ayvalık Sirtaki Weekend).  Bir zaman sonra fark ettik ki gezmeye olan tutkumuz bizi birbirimize bağlamış.  

2010 yılında her ikimiz de ayrı ayrı noktalarda gezilerimize başladık. O kadar gezmişiz ki adımız “gezenti” ve “ayağı yanık kedi”ye çıkmış. Oysa ki aynı şehirde olup hiç karşılaşmadık (Hep gezdiğimizden olabilir mi?). Yollarımız kesiştikten sonra ise 2019’dan itibaren çift olarak Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerini birlikte deneyimledik ve deneyimlemeye devam ediyoruz.

Birçok gezginin aksine istifa etmedik, halen işlerimizde severek çalışıyoruz (Seçil tam bir projeci Türkçe öğretmeni, Mete ise organizatör bir Psikolog). Gezi ve etkinlik masraflarımızı maaşımız ile karşılıyoruz. Sizler de farklı bütçeler ile gezebilir, gezmek için kaynaklar yaratabilirsiniz.  Bizim motivasyon kaynağımız ise: “Anı biriktirmek için para biriktirmek…”

 

 

Biz, bize iyi gelen şeyi yapıyoruz, geziyoruz. Keşfediyor, eğleniyor, deneyimliyoruz. Ruh sağlığımızı korumanın yöntemlerinden biri de budur bizce. Seyahat etmeyi lüks olarak değil bir ihtiyaç olarak görüyoruz. 

Planlanmamış, doğaçlama bir seyahat tercihi olanların aksine Seçme Gezgin olarak, gezilerimize başlamadan önce araştırma yapıyor, rotalar hazırlıyor ve gezilerimizi planlıyoruz. Bu sayede; vaktimizi daha verimli, seyahatimizi daha keyifli bir hale getiriyoruz. Gezmesinden yüzmesine, yemesinden alışverişine, konserinden eğlenmesine… Şehre özgü değerleri listeliyor ve deneyimliyoruz. Böylelikle de her gezimizi bir hikayeye dönüştürüyoruz.

Tarihsel ve kültürel geziler, aktiviteler…

Partiler, konserler, etkinlikler, festivaller…

Yöreye has yemekler, içecekler, tadımlıklar, hediyelikler…

Gezilerimizin gündemi genellikle bunlar oluyor. Her geçen gün yenileri ekleniyor.

 

 

Web sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda gezi deneyimlerimizi “deneyim rehberi” adıyla sizlerle paylaşacağız. Bu rehberde gezilecek yerleri, tadılacak lezzetleri, yapılacak aktiviteleri, yöreye özgü alışverişleri ve yeni birçok deneyimi bulacaksınız. Şehre özgü yerleri küçük ipuçları ile sizlerle sunacağız. Sizlere saatlik ve günlük olarak seçilmiş rota tavsiyelerinde bulunacağız.

Uzun vadede; kendimiz gibi gezginlere ilham vermek istiyoruz.

Sözün özünde; deneyim rehberimize sizleri davet ediyoruz.

Hoş geldiniz… Sağlıkla geziniz…

 

Bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @secme.gezgin Seçme Gezgin Instagram

Facebook: @secmegezgin Seçme Gezgin Facebook

Twitter: @secmegezgin Seçme Gezgin Twitter

Youtube: @secmegezgin Seçme Gezgin Youtube

Linktr.ee: secmegezgin Seçme Gezgin Linktr.ee  • Okunma Sayısı: 158

SeçmeGezgin

Salda Gölü (Saldivler) Gezi Rehberi | Burdur
Salda Gölü (Saldivler) Burdur | Salda Gezi Rehberi Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı, bembeyaz kumu ve masmavi suyu ile Salda Gölü... Saldivler...
Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi | Karakent Köyü - Burdur
Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi Doğan ve Batan güneşin Ay Işığı Misali Pırıltısı: Lisinia? Kurtların, kartalların, yaban domuzlarının rehabilite edildiği bir yer. Aynı zamanda kanser konusunda farkındalık da yaratıyor. Leziz mi leziz ürünleri de var. Hatta lavanta tarlaları da...
Zürih Gezi Rehberi - Genel Bilgiler, Şehir Tüyoları, Tavsiye ve Diğer Bilgiler
İsviçre'nin ve Zürih'in zenginliği, refahı, bizim çenemizi yoruyor. Konuştukça konuşuyor, dolu dolu anlatımlara boğuyoruz. Şehrin gezi tüyoları, hediyelikler, alışveriş noktaları ve niceleri bu yazımızda...
Renkli evlerin oluşturduğu kartpostallık karelerin sahibi: Nyhavn Kanalı (Yeni Liman)
Renkli evlerin oluşturduğu kartpostallık karelerin sahibi: Nyhavn Kanalı (Yeni Liman) Danimarka Kopenhag'ın en güzel fotoğraflık yeri, en ünlüsü Nyhavn Kanalı